Laserowa

Implantologia Kraków

Uraz, próchnica, a także paradontoza mogą prowadzić do niezamierzonej utraty zębów. Dlatego tak ważnym jest odpowiednio przeprowadzony zabieg. 

Piękny uśmiech dzięki implantom zębowym

Uraz, próchnica, a także paradontoza mogą prowadzić do niezamierzonej utraty zębów. Powstałe w ten sposób braki w uzębieniu można skutecznie i bezboleśnie uzupełnić wszczepami tytanowymi.

Implanty zębowe to obecnie najnowsze i najlepsze rozwiązanie dla pacjentów pragnących mieć piękny i zdrowy uśmiech. Jeśli mieszkasz w Krakowie i szukasz profesjonalnego gabinetu, który bezboleśnie wszczepi implanty zębowe — zapoznaj się z ofertą naszego gabinetu. 

Implanty zębowe to wspaniałe rozwiązanie dla osób niezadowolonych z konwencjonalnych protez. Implant to element zastępujący korzeń własnego zęba. Zabieg implantacji jest bezbolesny i wymaga użycia jedynie znieczulenia miejscowego.

Często przy sprzyjających warunkach anatomicznych, można w dniu wszczepieniu implantu, wykonać tymczasowe uzupełnienie protetyczne, tak więc pacjent może od razu cieszyć się nowymi zębami. W przypadku zęba złamanego można w tym samum dniu usunąć ząb i założyć implant oraz wykonać koronę tymczasową.

Lasery w implantologii

Zastosowanie lasera erbowego pozwala na bardzo precyzyjne wyznaczenie toru wprowadzenia implantu zębowego i możliwość opracowania kości w sposób, który zapewnia optymalną pozycję wszczepu i dzięki temu doskonały efekt estetyczny prac protetycznych wykonywanych na implantach.

W przypadku ekstrakcji i natychmiastowej implantacji zastosowanie lasera Nd:YAG umożliwia dezynfekcję tkanek, co minimalizuje ryzyko nieprzyjęcia się wszczepu.

Pozabiegowe zastosowanie laserów niweluje obrzęki i zmniejsza ryzyko wystąpienia stanu zapalnego oraz przyspiesza proces gojenia.

Precyzyjny laser Er:YAG to również idealne i niezastąpione narzędzie do usuwania tkanki ziarninowej z powierzchni kości oraz implantu w leczeniu zapalenia peri-implantitis, odsłanianiu implantu czy innych zabiegów chirurgicznych wspomagających implantologię.

Natomiast biomodulacyjne i bakteriobójcze działanie wiązki lasera Nd:YAG pozwala na skuteczne usuwanie patogenów i przyśpieszenie procesu osteointegracji.

Zalety stosowania laserów Fotona w implantologii:

 • krótszy czas gojenia
 • przyspieszony proces osteointegracji
 • działanie dezynfekujące i bakteriobójcze
 • redukcja odpowiedzi zapalnej
 • większe powodzenie implantacji
 • eliminacja powikłań pozabiegowych
 • większy komfort pacjenta
Bezinwazyjna metoda leczenia chrapania

Zabieg NightLase™, dzięki zastosowaniu promieniowania lasera Er:YAG o delikatnym, powierzchownym działaniu, zmniejsza występowanie bezdechów oraz amplitudę chrapania. Do zabiegu nie jest wymagane żadne znieczulenie. W czasie zabiegów NightLase™ światło lasera podgrzewa tkankę, powodując kontrakcję kolagenu, a co za tym idzie usztywnienie tkanki. To z kolei ma wpływ na złagodzenie wibracji miękkich części podniebienia wraz z języczkiem oraz zmniejszenie występowania bezdechów.

Pełna procedura zabiegowa składa się z trzech odrębnych zabiegów wykonywanych w czasie 6 tygodni. Na pojedynczy zabieg składa się faza wstępna oraz finalna.

 • efekty już po pierwszym zabiegu
 • bez potrzeby znieczulenia
 • bezinwazyjna metoda
 • nie wymaga hospitalizacji

Wskazania do laserowego leczenie chrapania NightLase™️

 • zaburzenia snu spowodowane chrapaniem
 • bezdech senny spowodowany wiotkością tkanek w obrębie jamy ustnej

Zobacz jak wygląda praca z laserem Fotona NightLase™️

Natychmiastowa poprawa jakości snu pacjenta